Asystent Kościelny:

Tamara Pilarska

Karolina Wlizło
Michał Piotrowski

Stowarzyszenie Chrześcijańska Misja Szpitalna z siedzibą w Oleśnicy, zostało ujęte w rejestrze stowarzyszeń zwykłych pod nr 2 w Starostwie Powiatowym w Oleśnicy - Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego w marcu 2015 r.
Jako organizacja pozarządowa działamy na rzecz osób chorych, seniorów, rodzin osób chorych i niepełnosprawnych, opiekunów medycznych i personelu medycznego.
Jesteśmy otwarci na różne inicjatywy społeczne poprzez; sztukę, działania artystyczne (np; wieczory poetyckie), arteterapeutyczne, promocji zdrowia, grupy wsparcia, tworzenie wolontariatu szpitalnego i spotkań modlitewnych.

DZIAŁALNOŚĆ WEWNĘTRZNA W STOWARZYSZENIU:

Misja Szpitalna - Niesiemy wsparcie osobom chorym i ich rodzinom.
Nasz wspólny cel to iść i czynić podobnie według słów z Ewangelii św. Łukasza w przypowieści o miłosiernym samarytaninie
(por. Ew. Łk 10, 25-37)
Służba Modlitewna - Prowadzimy cotygodniowe spotkania modlitewne w intencjach osób chorych, personelu medycznego oraz dla wszystkich zainteresowanych modlitwą uwielbienia, modlitwą Słowem Bożym i modlitwą o uzdrowienie.
Spotykamy się w kaplicy szpitalnej Powiatowego Zespołu Szpitala w Oleśnicy, przy ul. Armii Krajowej 1
Wolontariat Szpitalny - Towarzyszymy pacjentom szpitala i wspieramy osoby chore, które przebywają w szpitalu; poprzez rozmowy, spacery, czytanie książek itp.;
Warsztaty Twórczości "Latarnia Słów" - Działania arteterapeutyczne, wieczory poetyckie w Domach Pomocy Społecznej, w Domach Kultury, w Parafiach, itp;
Więcej na;
Tożsamość Duchowa:
Członkowie Chrześcijańskiej Misji Szpitalnej należą do Kościoła Rzymskokatolickiego. Życie duchowe pogłębiamy poprzez cotygodniowe wspólne spotkania modlitewne w kaplicy szpitalnej w Oleśnicy, a także uczestnicząc na Eucharystii.

Ważne daty w Stowarzyszeniu Chrześcijańska Misja Szpitalna:
11 Lutego - Najświętszej Maryi Panny z Lourdes
(Światowy Dzień Chorego)
27 Kwietnia - Św. Józefa Moscatiego (Patron lekarzy, chorych i personelu medycznego)
17 Czerwca - Św. Brata Alberta Chmielowskiego (Patron artystów, ubogich, bezdomnych)
18 Października - Św. Łukasza Ewangelisty (Patron Służby Zdrowia)

Twórczość Literacka - "Latarnia Słów" http://latarnia-slow.prv.pl/